X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
oil
مجتبی سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳

نظریه منشاء آلی نفت بر این اساس تکیه دارد که نفت از تغییر شکل پیکر جانوران و گیاهان گذشته(یا جانوران و گیاهان این عصر برای گذشته) تشکیل شده است.تحقیقات متخصصان نشان داده است که موجودات آبزی به نام پلانگتون ها تقریبا منشاء تمام نفتهای عالم هستند.


توجهمی دانیم که بیشتر بخش کره زمین از آب تشکیل شده و این موضوع که منشاء نفت موجودات آبزی هستند یک مطلب ملموس و قابل درک است.

عکس پلانگتون ها...

                                         


پیکر این جانداران در داخل پوسته آهکی و سیلیسی قرار گرفته است.پلانگتون ها دارای اسیدهای آلی هستند که گفته می شود مواد اصلی برای تشکیل نفت است.گروه دیگر نفت ساز جلبکهای دریایی هستند که معروفترین آنها انواع سبز و آبی و نوعی جلبک به نام دیاتمه است.


ماده آلی پرفیرین که در نفت هم یافت شده بود طی بررسی های آزمایشگاهی نشان داده شده که این ماده آلی در دمای بیش از 300 سانتیگراد تجزیه می شود لذا این امر خود دلیل اثبات وجود منشاء نفت از مواد آلی می باشد که نظریه غیر آلی نفت که گفته می شد  از عمل آتشفشان ها و یا واکنش هایی که نیاز به حرارت زیاد دارد ،را رد می کند.

اجساد و بقایای موجودات ریز در اعماق دریاها تا آنجایی که نور نفوذ می کند شناورند و به مرور زمان در  دریا ته نشست می کنند. این ته نشست بقایای موجودات به ته نشست بارانی

    

نظرات
محمدمهدی در 29 بهمن 1393 - 7:59 گفته :
سلام
متقابلاً از وبلاگ شما بازدید شد
نکاتی هست که حضوری عرض خواهد شد
ممنون
موفق باشید

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :